Pe fondul temperaturilor ridicate anunțate de meteorologi pentru următoarele zile, Primăria Sibiu a amenajat 11 puncte de hidratare și răcorire în diferite zone ale orașului, la solicitarea Direcției de Sănătate Publică Sibiu. Punctele au fost instalate joi dimineață de Serviciul pentru Situații de Urgență și sunt amplasate în spații ferite de soare, unde sibienii se […]

The post Val de căldură peste Sibiu. Primăria a amenajat 11 puncte de hidratare appeared first on Tribuna – Știri din Sibiu și județ.

Citește articolul complet pe Tribuna →