11 centre de hidratare și răcorire au fost instalate joi de administrația locală, în contextul temperaturilor caniculare. Acestea au fost amplasate în diferite zone intens circulate din oraș, în locații ferite de soare și mai răcoroase, urmând să fie alimentate continuu cu apă și cu pahare. „La solicitarea Direcției de Sănătate Publică a Județului, pe…

Articolul Caniculă în Sibiu: primăria a instalat 11 centre de hidratare și răcorire. 33 de grade, maxima anunțată de meteorologi pentru vineri apare prima dată în Știri Sibiu.

Citește articolul complet pe Turnul Sfatului →