„Având în vedere temperaturile ridicate din această vară, Comitetul Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Pitești a dispus reactivarea punctelor de prim ajutor și de distribuție a apei potabile pentru a veni în sprijinul populației și a atenua efectele disconfortului termic” transmite Primăria Pitești. Punctele de prim ajutor sunt amplasate în spații răcoroase sau […]

Articolul Măsuri pentru combaterea efectelor caniculei: Primăria Pitești reactivează punctele de prim ajutor și de distribuție a apei potabile apare prima dată în Universul argesean.

Citește articolul complet pe Universul Argesean →