Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) desfășoară, în perioada iunie – august, campania națională de informare și prevenire „Apa nu iartă! Ai grijă!”, inițiativă care urmărește creșterea gradului de conștientizare a populației cu privire la riscul de înec și promovarea unui comportament responsabil în apropierea apelor. Prin campania „Apa nu iartă! Ai grijă!”, autoritățile […]

Articolul „Apa nu iartă! Ai grijă!” – campanie națională pentru prevenirea înecului în sezonul estival apare prima dată în Ziarul de Roman.

Citește articolul complet pe Ziarul de Roman →