Un adolescent de 17 ani din comuna Husasău de Tinca a fost reținut de polițiști, după ce, marți noaptea, ar fi plecat la plimbare cu o mașină lăsată de un consătean neasigurată și cu cheia de rezervă în interior, a condus-o fără permis aproape trei ore, apoi ar fi pus-o înapoi de unde o luase. Potrivit surselor BIHOREANULUI, tânărul fusese reținut și cu câteva zile înainte, pentru alte două fapte similare, însă Judecătoria Oradea a respins propunerea procurorilor de arestare și nu a dispus nicio altă măsură preventivă.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →