Un val de căldură, cu temperaturi ridicate, cuprinde și Capitala, până luni dimineață, conform meteorologilor. De astăzi, de la ora 12.00, Bucureștiul se află sub cod galben de  temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic.  Conform prognozei speciale emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM), Bucureștiul este sub val de căldură începând de astăzi, cu […]

Citește articolul complet pe News 20 →