Meteorologii au anunțat, joi, prelungirea până luni dimineața a informării de caniculă și disconfort termic accentuat, valabilă în toate regiunile din țară. Conform Administrației Naționale de Meteorologie (ANM), în intervalul 25 iunie, ora 10:00 – 29 iunie, ora 10:00, valul de căldură se va extinde și se va intensifica în întreaga țară. Va fi caniculă […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →