Sindicaliştii din educaţie protestează joi în faţa Palatului Parlamentului, nemulţumiţi de măsurile adoptate prin Legea 141 şi de modul în care Guvernul gestionează salarizarea din sistem, transmite Agerpres. La protest participă sindicalişti de la Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ, Federaţia Sindicatelor din Educaţie „Spiru Haret” şi Federaţia Naţională Sindicală „ALMA MATER”, aceştia folosind vuvuzele şi […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →