PSD și președintele Nicușor Dan nu sunt de acord cu ideea de a semna un protocol de susținere reciprocă înainte de a ști numele premierului, iar USR nu ar dori să semneze un astfel de protocol cu social-democrații, potrivit surselor Digi24. Liderii PNL, USR și UDMR discută joi la Palatul Victoria, în vreme ce social-democrații se află în biroul lui Sorin Grindeanu, la Camera Deputaților. Cele două părți urmează să înceapă discuțiile privind acordul de guvernare.
PSD și Nicușor Dan nu vor să semneze „în orb” un acord de reciprocitate. Sunt discuții la Palatul Victoria și la Parlament (surse)
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
PSD și președintele Nicușor Dan nu sunt de acord cu ideea de a semna un protocol de susținere reciprocă înainte de a ști numele premierului, iar USR nu ar dori să semneze un astfel de protocol cu social-democrații, potrivit surselor Digi24. Liderii PNL, USR și UDMR discută joi la Palatul Victoria, în vreme ce social-democrații se află în biroul lui Sorin Grindeanu, la Camera Deputaților. Cele două părți urmează să înceapă discuțiile privind acordul de guvernare.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

