Universitatea de Vest din Timișoara (UVT), împreună cu Asociația geo-spatial.org și Agenția Spațială Română (ROSA), au plăcerea de a anunța organizarea ediției 2026 a „FOSS4G Europe”, cel mai important eveniment dedicat software-ului geospațial liber și cu sursă deschisă. După o pauză de șapte ani, această prestigioasă conferință internațională revine în România, alegând Timișoara ca punct […]

The post Timișoara devine centrul geospațial al Europei: Conferința „FOSS4G Europe” revine în România appeared first on Gazeta din Vest.

Citește articolul complet pe Gazeta din Vest →