Aproape toată ţara se va afla astăzi sub o avertizare cod galben de temperaturi ridicate şi caniculă. Avertizarea este valabilă în intervalul 12.00 – 21.00. ”Joi, 25 iunie, în Banat, Crişana, Maramureş, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare parte a Transilvaniei, sudul şi estul Moldovei se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru această dată. […]

Citește articolul complet pe Accent In Gorj →