Autoritățile sanitar-veterinare din Gorj au impus restricții în mai multe exploatații de ovine după identificarea unor animale care au intrat în contact cu virusul pestei micilor rumegătoare. Reprezentanții DSVSA dau asigurări că nu au fost descoperite animale care să prezinte semne clinice ale bolii și cer crescătorilor să respecte măsurile stabilite până la clarificarea situației.
Articolul Restricții în fermele de ovine din Gorj apare prima dată în Gorj Tv.

