Concedieri masive la Oracle România 500 de angajați disponibilizați imediat în contextul restructurării globale și schimbării modelului de business

Gigantul american Oracle a anunțat joi, 25 iunie 2026, la București, o nouă rundă de concedieri masive în România. Potrivit informațiilor publicate de Ziarul Financiar, 500 de angajați vor fi disponibilizați imediat, ca parte a unei restructurări globale și a schimbării modelului de business, influențate de avansul rapid al inteligenței artificiale. Surse citate de ZF […]

Citește articolul complet pe Orademedias →