Luni, 29 iunie 2026, Mănăstirea Peștera Ialomiței din Munții Bucegi își va sărbători hramul închinat Sfinților Apostoli Petru și Pavel. Cu acest prilej, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon va sluji Sfânta Liturghie, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi, în prezența pelerinilor care urcă an de an spre acest așezământ monahal încărcat de … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →