Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026               În zilele de vineri, 26.06.2026 și luni, 29.06.2026, în muzeele din cadrul Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște se vor efectua ample acțiuni de dezinsecție și deratizare pentru protejarea patrimoniului. Așadar, muzeele vor fi închise, pe rând, … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →