În fiecare an, la data de 25 iunie, este sărbătorită Ziua internaţională a navigatorului. Ziua internaţională a navigatorului este marcată în fiecare an şi în România. Potrivit site-ului Organizaţiei Maritime Internaţionale, www.imo.org, scopul sărbătoririi acestei zile este de a se recunoaşte contribuţia unică a marinarilor din întreaga lume la comerţul internaţional pe mare, la economia […]

Citește articolul complet pe Banat FM →