Jucătorii de tenis continuă să protesteze la turneele de Grand Slam, nemulțumiți de procentul banilor pe care îi primesc ca premii. Pentru Wimbledon, care se va desfășura în perioada 29 iunie – 12 iulie, sportivii au decis o nouă metodă prin care să își exprime indignarea.
În ultimele luni, conflictul dintre jucătorii de tenis și conducerile turneelor de Mare Șlem s-a intensificat. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →