România intră sub influenţa unui val de aer foarte cald, iar meteorologii avertizează că temperaturile vor urca semnificativ în aproape toate regiunile ţării. Pentru joi, 25 iunie, a fost emisă o avertizare cod galben de temperaturi ridicate şi disconfort termic accentuat. Potrivit meteorologilor, în Banat, Crişana, Maramureş, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, în cea mai mare parte […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →