Aproape toată țara se află joi sub Cod galben de caniculă și disconfort termic accentuat. Meteorologii anunță maxime de până la 35 de grade Celsius, cele mai ridicate valori urmând să fie înregistrate în vestul și nord-vestul țării. Ads Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă …
Articolul Aproape toată țara intră joi sub Cod galben de caniculă apare prima dată în Jurnalul Regional.

