Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Botosaneanul →Pompierii, apel către părinți să nu își lase copiii singuri în mașină pe caniculă
Notele editorului
În contextul atenționării meteorologice care anunță temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic accentuat, pompierii fac un apel către cetățeni să acorde o atenție sporită siguranței copiilor și să adopte măsuri preventive pentru evitarea unor situații tragice.
Citește și aceste articole
Bihoreanul
Zi de cod galben în Bihor. Ce riscuri aduce căldura la scăldat, pe drumuri și în gospodării
20 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

