După ce Cantina Socială de pe strada Telegrafului a fost scoasă din noua arhitectură a Direcției de Asistență Socială a Municipiului Timișoara, un nou proiect de hotărâre arată ce vine la pachet cu „eficientizarea” anunțată de administrația Fritz. De la 1 august 2026, cei 45 de beneficiari ai Fundației Timișoara ’89 nu mai primesc porții […]
The post Ciorba săracilor, strecurată prin subvenții. Primăria Timișoara desființează Cantina Socială și mută banii pentru hrană prin conturile fundațiilor appeared first on Ziua de Vest.

