Prim-ministrul ungar, Peter Magyar, a declarat marţi că Grupul de la Vişegrad (V4) nu intenţionează în prezent să admită noi membri permanenţi, deşi, în cadrul unui format „V4-plus”, ar putea invita ocazional oaspeţi, inclusiv ţări din afara UE, relatează miercuri agenţia de ştiri croată HINA, care citează MTI, scrie Agerpres. Grupul de la Vişegrad a […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →