Primăria Municipiului Râmnicu Vâlcea împreună cu Asociația ENVIRON și DAB Recycling SRL organizează în data de 25 iunie 2026 o nouă ediție a campaniei ”România reciclează”. Astfel, între orele 10.00-12.00 deșeurile electrice și electronice vor putea fi lăsate de cetățeni la punctul fix de colectare de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu nr. 26 (fostul Liceu Tehnologic Oltchim), urmând […]

Articolul Primăria Râmnicu Vâlcea și Asociația ENVIRON organizează o nouă campanie de colectare deșeuri electrice și electronice apare prima dată în Ziarul de Vâlcea.

Citește articolul complet pe Ziarul de Valcea →