Columbia va fi condusă de conservatorul Abelardo de la Espriella, după ce rivalul său progresist, Iván Cepeda, și-a recunoscut înfrângerea. Victoria marchează sfârșitul guvernării de stânga conduse de Gustavo Petro și confirmă orientarea unei părți a electoratului către un candidat antisistem.

Citește articolul complet pe Mediafax →