Pompierii au intervenit miercuri în 12 localităţi din 10 judeţe, după ce furtunile şi ploile torenţiale au provocat inundaţii, copaci prăbuşiţi şi probleme în trafic, anunţă Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU). Una dintre cele mai grave situaţii a fost în localitatea Vidra, din judeţul Vrancea, unde trei copaci au căzut peste un stâlp de electricitate aflat în curtea unui spital, lăsând unitatea medicală fără curent.
Furtunile au făcut prăpăd în 10 judeţe. Un spital a rămas fără curent după ce trei copaci s-au prăbuşit peste un stâlp de electricitate
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Pompierii au intervenit miercuri în 12 localităţi din 10 judeţe, după ce furtunile şi ploile torenţiale au provocat inundaţii, copaci prăbuşiţi şi probleme în trafic, anunţă Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU). Una dintre cele mai grave situaţii a fost în localitatea Vidra, din judeţul Vrancea, unde trei copaci au căzut peste un stâlp de electricitate aflat în curtea unui spital, lăsând unitatea medicală fără curent.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Spital rămas în beznă după avarii provocate de copaci căzuți: Inundații în lanț în 10 județe
24 iunie 2026
Știri Pe Surse
Furtunile au măturat 7 județe: Pompierii au intervenit în 16 localități, 22 de oameni evacuați în Dolj
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

