In cursul acestei zile, in jurul orei 18:20, o persoana a apelat numarul unic 112, sesizand Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta bdquo;Crisanardquo; al judetului Bihor cu privire la faptul ca doi adolescenti au intrat in apa Baltii de la Simian, iar doar unul dintre acestia, in varsta de 15 ani, potrivit informatiilor furnizate de apelanta, a mai iesit la mal.Potrivit ISU Bihor, pentru gestionarea situatiei, la fata locului au fost mobilizate de urgenta echipaje de cautare salvare de la inec …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →