Președintele Nicușor Dan și premierul Ilie Bolojan s-au întâlnit miercuri seară la Ambasada SUA din București, cu ocazia recepției dedicate Zilei Independenței americane, sărbătorită oficial pe 4 iulie. Cei doi lideri au dat mâna iar Nicușor Dan i-ar fi transmis lui Ilie Bolojan „vorbim după”. Anterior, PNL-USR-UDMR i-au transmis șefului statului o propunere pentru un acord de reciprocitate cu PSD care să servească ca bază a unei înțelegeri politice privind viitorul guvern, potrivit surselor Digi24.

Citește articolul complet pe Digi24 →