Președintele Nicușor Dan și premierul Ilie Bolojan s-au întâlnit miercuri seară la Ambasada SUA din București, cu ocazia recepției dedicate Zilei Independenței americane, sărbătorită oficial pe 4 iulie. Cei doi lideri au dat mâna iar Nicușor Dan i-ar fi transmis lui Ilie Bolojan „vorbim după”. Anterior, PNL-USR-UDMR i-au transmis șefului statului o propunere pentru un acord de reciprocitate cu PSD care să servească ca bază a unei înțelegeri politice privind viitorul guvern, potrivit surselor Digi24.
Ce i-a spus Nicușor Dan lui Ilie Bolojan la recepția de Ziua Independenței SUA
Notele editorului
Președintele Nicușor Dan și premierul Ilie Bolojan s-au întâlnit miercuri seară la Ambasada SUA din București, cu ocazia recepției dedicate Zilei Independenței americane, sărbătorită oficial pe 4 iulie. Cei doi lideri au dat mâna iar Nicușor Dan i-ar fi transmis lui Ilie Bolojan „vorbim după”. Anterior, PNL-USR-UDMR i-au transmis șefului statului o propunere pentru un acord de reciprocitate cu PSD care să servească ca bază a unei înțelegeri politice privind viitorul guvern, potrivit surselor Digi24.
Citește și aceste articole
Adevărul
Moment tensionat la Ambasada SUA. Ce i-a transmis Nicușor Dan lui Ilie Bolojan la recepție
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

