Incendiu la un autoturism, cu propagare la un garaj, în localitatea Orașu Nou   Astăzi, 24 iunie 2026, în jurul orei 18:30, pompierii militari din cadrul Secției de Pompieri Negrești-Oaș au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism în localitatea Orașu Nou.   La locul evenimentului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor, încadrate cu 8 cadre militare. De asemenea, la intervenție a participat și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Orașu Nou.   La sosirea forțelor de intervenție, incendiul era localizat de către SVSU Orașu […]

Citește articolul complet pe Obiectiv SM →