Petrolul se ieftinește, carburanții se scumpesc. Este paradoxul pe care îl resimt zilele acestea șoferii, la pompă. Deși petrolul Brent a coborât la cel mai mic nivel din ultimele luni, prețurile pentru benzină și motorină au crescut din nou. Este a treia scumpire într-o singură săptămână, iar benzinarii profită de cererea ridicată de combustibil. De ieri și până azi, liderul pieței carburanților a crescut din nou prețurile, cu 10 bani pe litru. Atât la benzină, cât și la motorină. E a treia scumpire din ultima săptămână. Motorina se vinde acum cu 9 lei și 24 de bani, iar benzina cu 8 lei și 68 de bani.

Citește articolul complet pe Observator News →