
Senatul României a aprobat în unanimitate, în cursul ședinței de miercuri, 24 iunie, o propunere legislativă care stabilește data de 8 septembrie drept Ziua Națională a Atletismului Românesc. Proiectul, inițiat de grupul parlamentar AUR, a trecut de prima cameră sesizată cu votul tuturor senatorilor aflați în sală. CITEȘTE ȘI: ALERTĂ în Argeș! Mii de oameni […]

