Substația de Ambulanță Fălticeni beneficiază de o importantă modernizare a parcului auto, după recepționarea a trei ambulanțe noi, echipate la standarde moderne pentru intervențiile medicale de urgență. Evenimentul de sfințire a autosanitarelor a reunit reprezentanți ai Serviciului de Ambulanță Județean Suceava, autorități locale și județene, precum și personalul medical care va utiliza noile echipamente în […]

Articolul Ambulanță de tip C2 și două autosanitare 4×4 intră în serviciu la Fălticeni. Autoritățile anunță modernizarea substației apare de pe data de .

Citește articolul complet pe Ziarul de pe Net-Falticeni →