Când petrolul se ieftinește, iar carburanții se scumpesc, România devine un caz unic în Europa din cauza unei măsuri guvernamentale care a fost prezentată drept un instrument de protecție a consumatorilor, susține președintele Asociației Energia Inteligentă (AEI), Dumitru Chisăliță, într-o analiză publicată marți. ‘Recent, Petrom a majorat prețurile carburanților cu 5 bani pe litru atât […]

Citește articolul complet pe Radio Gold FM →