
Numărul persoanelor care s-au prezentat la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean de Urgenţă Miercurea-Ciuc după ce au fost muşcate de căpuşe a crescut semnificativ în luna iunie. Până la această dată au fost înregistrate 100 de cazuri, arată datele furnizate la solicitarea AGERPRES de Compartimentul Comunicare şi Relaţii Publice al unităţii sanitare. Este …

