Propunerea legislativă inițiată de grupul parlamentar S.O.S. România, privind unirea României cu Republica Moldova, a fost adoptată tacit, miercuri, în Camera Deputaților. Fostul președinte prorus al Republicii Moldova, Igor Dodon, a declarat că este "regretabil" că politicienii de la București au lansat o astfel de "politică imperialistă" și i-a acuzat pe politicienii de la Chișinău că aprobă tacit "expansionismul teritorial românesc".

Citește articolul complet pe Observator News →