Ministrul de Interne, Cătălin Predoiu, a afirmat că investițiile americane în România ar echivala și cu un beneficiu de securitate militară „gratuită”, într-o postare publicată pe rețelele de socializare. În același mesaj, oficialul face referire la contextul în care clasa politică românească urmează să participe la recepția organizată de Ambasada Statelor Unite cu ocazia Zilei […]

Citește articolul complet pe Sursa Zilei →