Angajații din patru primării din județ au sesizat Inspectoratul Teritorial de Muncă pentru că s-au simțit discriminați la locul de muncă sau le-au fost încălcate drepturile salariale. În total, peste 20 de astfel de sesizări au fost trimise în ultimul an și jumătate. Potrivit inspectorului șef adjunct, Florin Șerb, funcționarii au reclamat, în principal, faptul […]

Citește articolul complet pe Sansa News →