Administrația Prezidențială a anunțat, prin intermediul unui comunicat de presă, participarea președintelui Nicușor Dan la cea de a doua reuniune a Summitului Flancului Estic (Formatul Helsinki), care va avea loc la Gdansk, Republica Polonă, pe data de 25 iunie 2026. Nicușor Dan participă la Summitul Flancului Estic Potrivit comunicatului emis, agenda reuniunii va avea ca […]

Citește articolul complet pe Gândul →