Elevii ieșeni au pus Iașul pe harta internațională a roboticii Iașul a fost reprezentat cu succes la o importantă competiție internațională de robotică desfășurată în Eindhoven, Olanda, între 18 și 20 iunie. Echipa de robotică a Liceului de Informatică „Grigore Moisil” din Iași a participat la FIRST Tech Challenge European Premier Event, după calificarea obținută […]

Articolul Elevii ieșeni au pus Iașul pe harta internațională a roboticii apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →