Ministerului Sănătății din Franța a anunțat primul caz de Ebola înregistrat pe teritoul țării. Virusul a fost depistat la un medic care s-a întors dintr-o misiune umanitară din Republica Democrată Congo, relatează AFP. Acesta se află acum în izolare. Ministerul francez al Sănătății a precizat că acest caz a fost identificat în Franţa continentală. „Astăzi, […]

Citește articolul complet pe Gândul →