Csoma Botond, liderul deputaților UDMR, a declarat miercuri că un Guvern minoritar prin rotație „ar putea fi o variantă”, în contextul discuțiilor privind scenariile de guvernare. El a precizat că UDMR nu a luat încă o decizie, dar personal consideră că un această variantă ar putea fi acceptată dacă este agreată de partide: „Oricum trebuia să avem o rocadă în 2027”, a spus acesta.

Citește articolul complet pe Digi24 →