Companiile din România şi Japonia şi-au exprimat interesul pentru dezvoltarea unor parteneriate comerciale şi investiţionale pe termen lung, precum şi pentru extinderea cooperării în domenii cu potenţial ridicat de creştere şi inovare, se arată într-un comunicat al Camerei de Comerţ şi Industrie a Municipiului Bucureşti (CCIB), transmis miercuri AGERPRES.

Citește articolul complet pe BizLayer →