Cel mai important lucru pentru România în privinţa aderării la Organizaţia pentru Cooperare şi Dezvoltare Economică (OCDE) va fi creşterea calităţii actului de guvernare, a declarat, miercuri, Luca Niculescu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Externe (MAE), coordonator naţional al procesului de aderare a României la OCDE, la un eveniment de specialitate.

Citește articolul complet pe BizLayer →