Într-o atmosferă de sărbătoare și profundă emoție spirituală, Catedrala Romano-Catolică „Sfânta Fecioară Maria, Regină” din Iași a fost miercuri, locul unui moment de referință pentru Dieceza de Iași: hirotonirea întru Preoție a zece diaconi. Sfânta Liturghie a fost prezidată de Iosif Păuleț, episcopul Diecezei de Iași. Evenimentul a reunit în catedrală persoane consacrate, seminariști, familiile […]

Articolul Zece diaconi au hirotoniți preoți la Episcopia Romano-Catolică Iași apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →