„ora-de-gis”-devine-materie-optionala-pentru-elevii-de-liceu

Elevii de liceu vor putea studia o nouă materie opțională, „Ora de GIS”, după ce programa disciplinei a fost aprobată și publicată în Monitorul Oficial, potrivit Ministerului Educației și Cercetării. Cursul se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, profilurile real și umanist, toate specializările. Opționalul va avea o …

Citește articolul complet pe Info Mures →