Stațiunea Băile Oglinzi va beneficia de o investiție de aproximativ 46,8 milioane de lei, după semnarea contractului de finanțare pentru proiectul de modernizare derulat prin Programul Regional Nord-Est 2021 – 2027, a anunțat marți, 23 iunie, președintele Consiliului Județean (CJ) Neamț, Daniel Harpa. Proiectul, intitulat „Creșterea atractivității orașului Târgu-Neamț și dezvoltarea turismului local prin modernizarea […]

Articolul Investiție de aproape 47 de milioane de lei pentru modernizarea Stațiunii Băile Oglinzi apare prima dată în Ziarul de Roman.

Citește articolul complet pe Ziarul de Roman →