Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod galben de caniculă și disconfort termic accentuat, valabilă joi, 25 iunie, în intervalul orar 12:00 – 21:00. Avertizarea vizează Banatul, Crișana, Maramureșul, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare parte a Transilvaniei, precum și sudul și estul Moldovei. Potrivit meteorologilor, temperaturile vor fi deosebit de ridicate pentru […]
Constanța intră sub cod galben de caniculă. Temperaturile urcă până la 35 de grade
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod galben de caniculă și disconfort termic accentuat, valabilă joi, 25 iunie, în intervalul orar 12:00 – 21:00. Avertizarea vizează Banatul, Crișana, Maramureșul, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare parte a Transilvaniei, precum și sudul și estul Moldovei. Potrivit meteorologilor, temperaturile vor fi deosebit de ridicate pentru […]
Citește și aceste articole
Mesagerul de Bistrita Nasaud
Cod galben de caniculă și disconfort termic accentuat în mai multe regiuni ale țării
23 iunie 2026
Timisoara Stiri
Cod galben de caniculă în vestul țării. Temperaturile ridicate aduc disconfort termic accentuat
20 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

