Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod galben de caniculă și disconfort termic accentuat, valabilă joi, 25 iunie, în intervalul orar 12:00 – 21:00. Avertizarea vizează Banatul, Crișana, Maramureșul, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare parte a Transilvaniei, precum și sudul și estul Moldovei. Potrivit meteorologilor, temperaturile vor fi deosebit de ridicate pentru […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →