Liberalul Cătălin Predoiu, ministru interimar al Afacerilor Interne, a declarat miercuri că nu va contesta o eventuală excludere a sa din PNL, arătând că e un „paradox” faptul că „cei care au votat un Guvern care includea liberali sunt consideraţi suspecţi de neloialitate, dar votarea unui Guvern simplu PSD, chiar şi cu condiţii, este în regulă”.
Predoiu: Nu cer nimănui nimic. Nu voi contesta o eventuală decizie a partidului de excludere
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Liberalul Cătălin Predoiu, ministru interimar al Afacerilor Interne, a declarat miercuri că nu va contesta o eventuală excludere a sa din PNL, arătând că e un „paradox” faptul că „cei care au votat un Guvern care includea liberali sunt consideraţi suspecţi de neloialitate, dar votarea unui Guvern simplu PSD, chiar şi cu condiţii, este în regulă”.
Citește și aceste articole
Wall-Street.ro
Predoiu, despre o posibilă excludere din PNL: „Nu o voi contesta”. Liberalul vorbește despre un „paradox”
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

