Ministrul interimar al Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, a explicat miercuri, 24 iunie, de ce a votat pentru învestirea Guvernului Veștea, deși poziția oficială a PNL era să nu participe la guvernare alături de PSD. El a afirmat că nu va contesta o eventuală decizie de excludere din partid.
Predoiu explică de ce a susținut Guvernul Veștea: „La momentul începerii votării, era clar că guvernul era ca și respins”
Notele editorului
Ministrul interimar al Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, a explicat miercuri, 24 iunie, de ce a votat pentru învestirea Guvernului Veștea, deși poziția oficială a PNL era să nu participe la guvernare alături de PSD. El a afirmat că nu va contesta o eventuală decizie de excludere din partid.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

