Bihorenii nu scapă de vremea sufocantă. Administrația Națională de Meteorologie a emis miercuri o nouă avertizare cod galben de temperaturi ridicate, caniculă și disconfort termic, valabilă joi, între orele 12 și 21, pentru cea mai mare parte a țării, inclusiv pentru tot județul Bihor.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →