Aproximativ o treime dintre copiii din România sunt expuși riscului de sărăcie sau excluziune socială, conform UNICEF. Copiii din comunități vulnerabile se confruntă cu lipsa resurselor materiale, absența părinților plecați la muncă, acces limitat la servicii de sănătate sau educație, neglijare sau violență. În fața acestor realități complexe, profesorii, părinții și ceilalți adulți implicați simt […]

Citește articolul complet pe News 20 →